Kullanım Alanları

Second slide Second slide

Hastaneler

Türkiye'de muayenelerin çok büyük bir çoğunluğu hastanelerde gerçekleşiyor. Bu da hastanelerdeki doktor ve hemşirelerin üzerindeki iş yükünü artırırken, hastaların takibi ve ölçümler konusunda yoğunluktan kaynaklı sorunlara neden olabiliyor. Corensis hasta takibi konusunda sunduğu yardımcı çözümler sayesinde hasta verilerinin dijital ortamda kaybolmadan saklanmasını, geliştirilen yapay zeka destekli algoritmalarla erken uyarı sistemlerinin yaygınlaşmasını sağlıyor. Hastalar, doktor randevularından önce Corensis’in görüntü işleme teknolojisi sayesinde kayıtlarını yaptırıp, tıbbi geçmişleri ve semptomları hakkında bilgi verebiliyor, temel ölçümlerini yaptırabiliyor. Bu sayede sağlık personeli üzerindeki iş yükü azaltılarak işgücü verimliliğinin artırılmasına olanak sağlıyor. 

Second slide
Second slide
Second slide
Second slide

Acil Servisler

Türkiye'de hasta muayenelerinin yaklaşık %30'u acil servislerde gerçekleşiyor. Pandemi ile birlikte artan hasta sayısı da göz önünde bulundurulduğunda doktor ve sağlık personeli başına düşen hasta sayısı da çok yüksek. Bu nedenle Corensis, uzaktan erişim sağlayarak acil servislerin yükünü azaltmak için önemli bir değer yaratıyor. Corensis, hasta yoğunluğunun fazla ancak sağlık personelinin yetersiz kaldığı acil servislerde, hastaların sağlık personeli ile temasını en aza indirerek, özel triaj algoritması sayesinde iş yükünün azaltılmasını ve verimliliğin artmasını sağlıyor.

İş Yerleri

İş yerlerinde temel amaç, tüm çalışanların sağlık ve güvenliklerinin tam anlamıyla sağlanması ve iş kaybının en aza indirilmesidir. Ancak iş yeri hekimlerinin, özellikle çalışan sayısı yüksek olan işletmelerde, tüm çalışanların ihtiyaç ve şikayetlerine yetişmesi mümkün olmayabilir. Sağlık servislerine her yerden kolaylıkla ulaşılmasına olanak tanıyan Corensis, sağlık sorunu kaynaklı devamsızlık ve düşük üretkenliğin önüne geçmek amacıyla, çalışanların temel tıbbi verilerinin sağlık personeli tarafından uzaktan takip edilerek düzenli sağlık kontrolü yapılmasına olanak sağlıyor.

Second slide
Second slide
Second slide
Second slide

Sağlıklı Yaşam Merkezleri

Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de sağlıklı yaşam bilinci konusunda hızlı bir ilerleme yaşanıyor. Pek çok kişi sağlıklı yaşam disiplinini kazanabilmek amacıyla sağlıklı yaşam merkezlerine baş vuruyor. Bu da söz konusu merkezlerin insan sağlığı açısından önemini gittikçe artırıyor. Sağlık verilerinin uzaktan takip edilmesini sağlayan Corensis, sağlıklı yaşam merkezlerini tercih eden kullanıcıların düzenli sağlık takibinin yapılmasına, önleyici sağlık bilincinin oluşturulmasına ve risklerin analizine olanak sağlıyor.

Diğer

Corensis, insanların günlerinin önemli bir bölümünü geçirdikleri işyerleri ve okullar ile havalimanları ve AVM'ler gibi belli aralıklarla bulundukları ortak kullanım alanlarında da bir tele sağlık çözümü olarak kullanıcılara temel sağlık kontrollerinde değer yaratıyor. Corensis'in online doktor görüşmeleri gibi sağlık hizmetlerinin her yerden erişilebilir olmasını sağlayan altyapısı, düzenli sağlık kontrollerinin yapılmasına, sağlık okuryazarlığının artırılmasına yardımcı oluyor.

Second slide
Second slide

Corensis’in Özelliklerini Keşfedin

Yeni nesil tele sağlık çözümü Corensis, kullanım kolaylığı sayesinde hastaların 6 vital ölçümünü yardım almadan yapmalarını sağlayarak sağlık personeli ile teması azaltıyor.

Detaylı Bilgi