Ölçüm sürelerini kısaltan, ölçümlerin standardize edilmesiyle insan hatasını minimuma indiren ve sağlık personelinin iş yükünü azaltan yeni nesil sağlık platformu, geliştirilen akıllı algoritmalarla medikal ölçümlerden anonim trend analizler hazırlanmasına olanak sağlıyor.

Corensis
Corensis

Donanım Teknolojisi

Corensis® Sağlık Kiosku'nun donanım teknolojisi, kullanıcılara ölçüm sürecinde kullanım kolaylığı sunuyor.

Second slide
Second slide

Avuç İçinden EKG Ölçümü

Tek kanallı elektrokardiyografi ölçümü, ekranın hemen altında bulunan metal elektrotlara avuç içi yerleştirilerek kavranması ile klasik yöntemlerde ihtiyaç duyulan ön hazırlığa gerek kalmadan kolaylıkla yapılabiliyor.

Intel Mini PC

4 çekirdekli işlemcisi, yüksek bellek kapasitesi ve dokunmatik ekran ve medikal cihaz iletişimleri için yeterli sayıdaki iletişim portu ile Intel tabanlı mini PC  yüksek performansı ile analiz algoritmalarının ve makine öğrenmesi modellerinin çalışmasını sağlıyor.

Benzersiz Dokunmatik Ekran Deneyimi

32” dokunmatik ekran sayesinde kullanıcılar, bir doktor ile görüşüyormuş gibi ölçümlerin yapılışını detaylı ve net bir şekilde izleyebiliyor.


Second slide
Second slide

Yazılım Teknolojisi

Corensis® yazılım teknolojisi, her bir vital ölçümde yüksek kesinlikte sonuçlar üretirken, kullanıcıların tercihlerine uygun esnek kullanım özellikleri sağlıyor.

Akıllı Algoritmalar

Medikal cihazlardan toplanan vital ölçüm verileri üzerinden geliştirilen algoritmalar sayesinde, EKG’den alınan verinin sinyal gürültüsü sensör üzerinde filtreler ile temizlendikten sonra elde edilen PQRST sinyallerinden PR/QT/QRS aralık, kalp atım hızı, pause, taşikardi, bradikardi ve AF analizleri gerçekleştiriliyor. Nabız oksimetre cihazı üzerinden toplanan PPG sinyallerindeki salınımlar değerlendirilerek kullanıcının solunum hızı hesaplanıyor.

Mikroservis Yapısı

Geliştirilmiş medikal ölçüm analizleri mikroservis olarak bulut tabanlı altyapıda koşabildiği gibi kiosk üzerinde lokalde de çalışarak kurum içi (on-prem) çözüm sağlayabiliyor.

Dinamik Yazılım Mimarisi

Dinamik yazılım mimarisi sayesinde, kullanıcının talebine göre şekillenebilecek esnek bir yazılım kullanılıyor. Kullanıcının talebine göre, sesli asistan ve kan oksijen doygunluğu ölçümü gibi bazı özellikler kapatılıp açılabiliyor. Hasta geçmişi soruları kullanıcının belirti ve şikayet verileri doğrultusunda cihazın yerleştirileceği departmanlara göre özelleştirilebiliyor.


Teknolojinin Ardındaki Ekip

Corensis’in başarısının arkasında kullanılan teknolojilerin yanı sıra elbette multidisipliner bir ekip ve bu ekibin çevik çalışma biçimi yer alıyor.

Second slide
Second slide

Çevik Çalışma

Teknolojinin ardındaki ekip, kullanıcıların ihtiyaçlarını odağa alan, farklı disiplinlerden uzmanların katkılarıyla, her adımda öğrenilenlerle iyileştirmeler yaparak ilerleyerek çevik bir şekilde çalıştı.

Multidisipliner Ekip

Yazılımcılardan mekanik tasarımcılara, biyomedikal mühendislerden endüstriyel tasarımcılara kadar farklı disiplinlerden uzmanların yer aldığı ekip sayesinde Corensis'in geliştirilmesi sürecinde farklı bakış açılarının yarattığı sinerjiden fayda sağlandı.

Açık İnovasyon

Teknolojinin ardındaki ekip kendi fikirlerinin yanı sıra dışarıdan gelen fikirleri de değerlendirerek, işbirliğine dayalı açık inovasyon felsefesinden faydalanarak başarılı bir çalışma süreci geçirdi.


Corensis’in Özelliklerini Keşfedin

Yeni nesil tele sağlık çözümü Corensis, kullanım kolaylığı sayesinde hastaların 6 vital ölçümünü yardım almadan yapmalarını sağlayarak sağlık personeli ile teması azaltıyor.

Detaylı Bilgi